Míg a gyerekek számára a napközi új barátokat, jókedvet, hasznos elfoglaltságot jelentett, addig a szülők csemetéiket biztos kezekben tudhatták. A visszajelzések is ezt igazolják, a galériában lévő képek pedig önmagukért beszélnek.
A tenisztábort minden évben, a nyári vakáció első hetétől kezdve meg fogjuk rendezni, reméljük egyre növekvő létszámmal.
Várunk minden kedves érdeklődőt, akár kezdő szinttől is!
A sporteszközöket a tenisziskolánk biztosítja!
Kondicionális felkészülés
Ma már minden sportágban, így a teniszben is elengedhetetlenné vált a versenyzők fizikális felkészítése egészen a gyermekkortól kezdődően. Egyre inkább atletizálódik ez a sportág is, az erő irányába tolódik el a játék, amely a női teniszben figyelhető meg talán a legjobban. Itt a fizikális különbségek a televízió képernyőjén keresztül is szembetűnők, bár e körülmény a sportágban természetesen nem vehető figyelembe, hiszen nincsenek súlycsoportok. Gondoljunk csak valamelyik Williams lányra, és hasonlítsuk össze Hingisszel! Mi az oka annak, hogy a 17-18 éves korában világelső szupertehetséges játékos (Hingis) pályafutásának utolsó három évében "képtelen" Grand Slam-et nyerni egyéniben, és mára sérülés miatt a játékot is abba kellett hagynia. Bár kétségkívül technikailag kitűnő játékos volt (ha nem a legjobb), de egyszerűen nem tudta felvenni a versenyt a nála jóval erősebb, szinte férfias felépítésű játékosokkal. (Főleg egy két hétig tartó tornán.) Ennek hátterében a fizikális kiképzés hiányát találjuk, amely mikorra nyilvánvalóvá vált a számára, addigra egyben pótolhatatlanná is. A sérülés bekövetkezése szinte törvényszerű következmény volt.
A fizikális felkészültség fontossága kb. 10 éve vált teljesen egyértelművé, de persze már sokkal korábban is többen felismerték jelentőségét. Gondoljunk csak Ivan Lendl napi 2- 3 órás kondicionális edzéseire, pedig az ő teniszjátéka jóval több, mint 10 éve volt a csúcson. Akkor azonban még érvényesült mellette zsenialitásából John McEnroe is, akit nem, hogy kondizni, de még futni sem nagyon láttak. Ma már ez teljesen elképzelhetetlen: a kondicionális és fizikális adottságok megléte és fejlesztése egyenértékűvé vált a technikai tudással. Ezt nemzetközi színvonalon teljes bizonyossággal ki lehet jelenteni, de már a magyar első osztály sem működik nélküle.
A magyar tenisz mindig gazdag volt fiatal tehetségekben, akik a korosztályos versenyeken figyelemre méltó nemzetközi sikereket arattak. Sajnos többnyire mégis elkallódtak, az ügyes, technikailag felkészült gyerekekből csak közepes felnőtt játékossá váltak. Meggyőződésünk szerint sokuknál az erőnlét szerepének lebecsülése, a fizikai felkészülés elhanyagolása okozta a remélt sikerek elmaradását.
Természetesen igaz, hogy a kondíció csak egy darab a mozaikképben egy teniszjátékosnál, és soha sem válhat önálló céllá. A tenisz mindig a teniszpályán fog eldőlni, és nem az edzőtermekben, illetve a futópályán. A kondicionálás csupán eszköz a játékos tudásának kiteljesítéséhez, önmagában erőnléti edzésekkel semmifajta eredményt nem lehet elérni. Maga a tenisztudás az elsődleges, a fizikális felkészültség csupán feltétele az eredményességnek. Korábban elég volt szinte csak a teniszpályán edzeni, azonban ma már ez önmagában kevés. A tenisz gyors fejlődése, az egész éven át tartó versenyidőszak, és a korai specializálódás tette szükségessé az edzésmódszerek újbóli átgondolását.
Alapkövetelmény az általános és specifikus képességek fejlesztésénél az életkori sajátosságokhoz, a fejlettségi szinthez igazodó terhelések biztosítása, és a szenzitív életkori szakaszok figyelembevétele. Ha a megfelelő korban elmulasztjuk a megfelelő képességek fejlesztését, akkor később ezek fejlesztésére már soha nem nyílik ugyanekkora lehetőségünk.
A Babolat Tenisziskola kondicionális edzései Kárpáti Péter vezetésével zajlanak, aki több mint 15 éve foglalkozik teniszezők fizikális felkészítésével.